Warmińska biesiada w Polnym Wietrze czyli baw się jak dawniej

09/11/2023

Pielęgnowanie tradycji ma wtedy sens, kiedy dzięki obrzędom i rytuałom staje się ona żywa. Warmińska biesiada w Polnym Wietrze to taka impreza, których goście nie chcą szybko kończyć, a radość i energia wibruje w nich jeszcze długo po.

Warmińska biesiada to pomysł zarówno na spotkanie towarzyskie bez okazji, jak również sposób, aby celebrować jubileusze i takie święta jak „Święto Pieczonego Ziemniaka”, Andrzejki, Sylwestra,  majówkę czy „Noc Kupały”. To także rewelacyjny pomysł na firmową integrację. Łącząc w sobie elementy regionalnego folkloru, uczty i tańca stanowi nieformalne spotkanie pozwalające gościom na pełen luz, zarówno w kwestii ubioru, jak i żywiołowej ekspresji. Tańce, hulanki, swawole, jak pisał Mickiewicz, wpisane są w ten charakter zabawy. Jednak nasze warmińskie biesiady są szczególne. Dlaczego?

Po pierwsze miejsce.
Po drugie kulinaria.
Po trzecie atrakcje.
Po czwarte tradycja.

Zacznijmy od początku – dlaczego akurat Polny Wiatr?
Bo blisko miasta, a jakby na kompletnym odludziu. Z własnym parkingiem, ogromnym terenem, pięknie zaprojektowanym budynkiem głównym, wiatą biesiadną i robiącym wrażenie ogrodem. Z widokiem na dziką dolinę, po której spacerują leśne zwierzęta i pod rozgwieżdżonym niebem niezakłóconym światłami miasta. Łatwo dojechać i wrócić, doznając jednocześnie uczucia jakbyśmy znaleźli się na końcu świata. Brak bezpośredniego sąsiedztwa sprawia, że można śpiewać na całe gardło, tańczyć do upadłego i harcować, ile dusza zapragnie – nikt się nie będzie burzył, nikt nie będzie oceniał.

Jeśli biesiada – musi być jadło, również te z ognia.
Dysponujemy zarówno paleniskiem grillowym, jak i miejscem ogniskowym, a nasz jadłospis obfituje i w typowe dania grillowe przygotowane z lokalnych produktów,  i autorskie smakołyki, którymi raczymy naszych gości. Zgłębiając sekrety kulinarne regionu, inspirujemy się tradycyjnymi recepturami, przyrządzamy potrawy, bazując na owocach z naszego sadu czy wędlinach z własnej wędzarni oraz plonach i przetworach z zaprzyjaźnionych agroturystyk w okolicy. Dzięki temu na naszych półmiskach serwujemy dania przywołujące dawne smaki Warmii.

 

Nuda? Nie ma szans!
Wieloletnie doświadczenie na rynku szkoleń, również wyjazdowych, zaowocowało bogatym zapleczem atrakcji, które możemy zaoferować. Począwszy od oprawy muzycznej, poprzez atrakcje integrujące gości oraz dopasowane do pory roku (np. kuligi), sprawiamy, że na naszych biesiadach dzieje się naprawdę dużo, a śmiech niesie się daleko po okolicy.

Biesiada warmińska, nie tylko z nazwy.

Rozmiłowani w regionie – jego tradycji i kulturze, chętnie wracamy do dawnych obrządków, a biesiada daje ku temu sporo możliwości. Gości możemy zaprosić  do aktywności warsztatowych bazujących na folkloru Warmii i Mazur, ale także do tradycyjnych zabaw opierających się na ludowych przesądach i wierzeniach. Wróżby, zawody, towarzyskie gry traktowane z przymrużeniem oka niespostrzeżenie angażują Gości biesiady, stając się nieodłącznym elementem dobrej biesiadnej zabawy.